Aktualności

20.09.2011

Nowy piec do sauny Tylö Combi - skorzystaj z sauny parowej w najlepszym stylu

Możesz cieszyć się relaksującą kąpielą w saunie parowej Tylö wyposażonej w piec Tylö Combi. Piece do sauny Tylö Combi są teraz dostępne z nowoczesnym, eleganckim, dotykowym panelem sterującym z kolekcji „h” (piec Combi Compact RC 4 wyposażony jest w panel h1, a piece RC 6 i RC 8 w panel „h2”), umożliwiającym bardzo komfortową obsługę sauny.

 

Piece do sauny Combi firmy Tylö to prawdopodobnie najbardziej ekskluzywne na rynku piece do sauny –umożliwiają tradycyjną kąpiel w saunie oraz kąpiel parową lub ziołową (tylarium) w jednej kabinie saunowej. Wybór rodzaju kąpieli zależy wyłącznie do preferencji kąpiących się osób – tradycyjna sauna w temperaturze 70-110oC przy względnej wilgotności 5-35% lub sauna parowa w temperaturze 45-65oC, przy wilgotności 40-70%. Dzięki piecom Combi można również skorzystać z orzeźwiającej sauny ziołowej. Piece do sauny Tylö Combi mają wbudowany pojemnik na suszone lub świeże zioła oraz pojemnik na esencje zapachowe, tak aby można było według własnych upodobań tworzyć swoje ulubione kompozycje zapachowe.

 

Piec Combi łączy w sobie wszystkie typowe cechy pieców Tylö (szczegóły poniżej), a także wiele innowacyjnych rozwiązań technicznych: elektroniczne programowanie rodzaju kąpieli, czasu, temperatury i wilgotności; zbiornik na wodę ze stali nierdzewnej; funkcję pamięci wcześniej zaprogramowanych ustawień; funkcję programowania włączenia; funkcję automatycznego osuszania po zakończonym cyklu kąpieli parowej.

 

Panele sterujące z kolekcji „Tylö h” są wyposażone w szklany pulpit sensoryczny z wyświetlaczem pokazującym zaprogramowane ustawienia, funkcje, a w trybie włączonym wyświetlacz pokazuje temperaturę i zegar. Panele „Tylö h” umożliwiają zaprogramowanie z wyprzedzeniem włączenia pieca do sauny. Cykl czasu pracy pieca do sauny można ustawić od 0 do 23 godz.

 

Panele sterujące „Tylö h” posiadają włącznik oświetlenia, możliwość zaprogramowania maksymalnej temperatury w saunie, wybór jednostki temperatury (°C lub °F), wybór formatu zegara (12- lub 24-godzinny), wybór języka w jakim wyświetlane są komunikaty, funkcję blokady i wiele innych opcji. Wymiary: 80 x 140 mm, głębokość 20 mm. IPX5Panel sterujący może być zainstalowany wewnątrz sauny lub na zewnątrz.

 

Obudowa „thermosafe” pieców Tylö Combi w nowej wersji jest w kolorze czarnym.

 

Combi Compact RC 4 (Nr art. 6230 5000)

Piec do suchej, tradycyjnej lub parowej kąpieli w saunie. Wyposażony w oddzielny, elektroniczny panel sterujący h1 do zamontowania na ścianie w saunie (maksymalnie 0,7 m nad poziomem podłogi) lub na dowolnej wysokości poza sauną. Piec do montażu na ścianie. Moc 4,5 kW. 400 V 2N~ (przyłącze 2-fazowe z przewodem neutralnym). Do sauny o kubaturze 1,2–4,5 m3.

 

Combi RC 6 (Nr art. 6230 5049)

Funkcje jak Combi RC 4, ale wyposażony w dotykowy panel sterujący h2 (dodatkowe funkcje to m.in. programowanie wg kalendarza, możliwość podłączenie opcjonalnego czujnika poziomu wilgotności umożliwiającego pomiar w %RH, funkcję blokady z kodem). Piec do montażu na ścianie. Moc 6,6 kW. Do sauny o kubaturze 4-8 m3.

 

Combi RC 8 (Nr art. 6230 5069)

Jak Combi RC 6, ale o mocy 8 kW. Piec do montażu na ścianie. Do sauny o kubaturze 6–12 m3.

 

 

Najważniejsze zalety pieców do sauny szwedzkiej firmy Tylö:

Najkrótszy czas nagrzewania. Dwie boczne komory umożliwiają maksymalny przepływ powietrza, skracają czas nagrzewania do minimum (w ciągu ok. 30 minut nagrzewają saunę do temperatury ok. 80oC) i redukują koszty eksploatacji.

Najniższe zużycie energii. Kolejne testy dowodzą, że piece Tylö są najbardziej energooszczędnymi piecami do saun.

Najbardziej wyrównana temperatura kąpieli w saunie. System „zmiennej mocy” w piecach Tylö to sekret stałej temperatury kąpieli w saunie i najniższego zużycia energii.

Najwyższa jakość materiałów. Górny element pieców Tylö wykonany jest aluminiowego odlewu, wewnętrzne elementy i pojemnik na kamienie ze stali nierdzewnej.

Najlepsze elementy grzejne. Tylö to jedyny producent saun, który zajmuje się również produkcją własnych elementów grzejnych – serca każdego pieca. Ich najwyższa jakość sprawia, że pracują przez długie lata. I właśnie z tego powodu elementy grzejne Tylö cieszą się takim uznaniem i stanowią dla innych producentów niedościgniony wzór.

Optymalne odparowanie wody. Głęboki pojemnik na kamienie oraz bezpośrednia styczność kamieni z elementami grzejnymi zapewniają idealne odparowanie wody.

Odpowiednia ilość kamieni. Firma Tylö dba o to, by ilość kamieni była odpowiednio dopasowana do mocy pieca. Zbyt duża ilość kamieni wydłuża czas nagrzewania, co powoduje zwiększenie zużycia energii i słabsze wytwarzanie pary. Piece do sauny Tylö jako jedyne na rynku mogą pracować z kamieniami lub bez nich.

Wbudowany nawilżacz. Ta unikalna cecha pieców Tylö zdecydowanie podnosi jakość i przyjemność kąpieli parowej.

Bezpieczny dotyk. Obudowa Thermosafe zapewnia niską temperaturę na zewnętrznej powierzchni pieca – zaledwie ok. 40oC z przodu i na jego bocznych ściankach.

Najlepsze warunki gwarancji. Najdłuższa gwarancja na rynku saun potwierdza, że piece firmy Tylö to naprawdę doskonały wybór.

 

Sauny parowe w domu

Sauna parowa (tylarium) jest odmianą kąpieli w tradycyjnej saunie, którą polecamy. Różnica polega na niższej temperaturze, ale znacznie wyższym poziomie wilgotności względnej (do RH 70%). W praktyce oznacza to łagodniejsze i bardziej relaksujące odczucie w czasie kąpieli. Aby korzystać z relaksujących właściwości sauny parowej w domu, należy po prostu wybrać piec Tylö Combi. Jest to doskonały wybór do wszystkich rodzajów kąpieli w saunie – suchej, mokrej lub w obłokach kojącej pary. Dodatkowo doznania można wzmocnić używając aromatów, naturalnych ziół lub płynnych esencji zapachowych.


 

Firma Tylö i sauny Tylö

Ciepło, para i woda w doskonałej harmonii; nowoczesne wyroby doskonale dopasowane do współczesnych wymagań – oto dewiza Tylö. Siedziba wiodącego producenta saun, łaźni parowych oraz natrysków wielofunkcyjnych mieści się w miejscowości Halmstad w Szwecji.

 

Od 1949 roku, kiedy to powstała firma Tylö, tworzy i udoskonala swoje produkty czyniąc je coraz bardziej komfortowymi, bezpieczniejszymi i tańszymi w eksploatacji. Obecnie firma, Tylö posiada swoje przedstawicielstwa na całym świecie, a nazwa TYLÖ w branży wellness jest synonimem doskonałej jakości i trwałości produktów.

 

Zakup gotowej sauny jest nie tylko najprostszym i najszybszym sposobem spełnienia swojego marzenia o saunie. To także najrozsądniejszy i najbezpieczniejszy wybór. Takie rozwiązanie daje pewność, że dobrze wykonana sauna będzie dobrze służyć wiele lat. Budowa sauny od podstaw nie jest tak łatwa, jak mogłoby się wydawać. Zlecenie tego zadania fachowcowi od wszystkiego lub firmie bez dużego doświadczenia to spore ryzyko.

 

Dobra sauna to rzemieślnicze dzieło sztuki. Kluczowe znaczenie ma także dobór materiałów. Jej konstrukcja musi być wytrzymała zarówno na suchy upalny klimat o temperaturze 110°C, jak bardzo wilgotne powietrze o poziomie wilgotności względnej do 65%.

 

Najrozsądniejszym wyjściem jest zatem nie tylko wybór gotowej sauny, lecz przede wszystkim wybór produktu Tylö.

 

Firma Tylö zajmuje się produkcją saun od ponad 60 lat. Doskonale wie jak przygotować produkt, który sprosta wahaniom temperatury i wilgotności przy różnych rodzajach kąpieli. Zna również wymagania klientów w kwestii wykończenia, funkcjonalności, wygody i wystroju.

 

Budowa prywatnej sauny nie musi być wcale trudna. Upewnijcie się jedynie, że powierzyliście ją profesjonalistom. Jak ich rozpoznać? Oto lista spraw, na które koniecznie trzeba zwrócić uwagę:

 • Starannie dobrane drewno – odpowiednia jakość wymaga odpowiedniego rodzaju drewna. Tylö stosuje wyłącznie naturalne drewno najwyższej jakości.
 • Solidna konstrukcja – sauny Tylö zbudowane są tak, by wytrzymać każdy rodzaj klimatu panującego w saunie.
 • Skuteczna izolacja z wełny mineralnej na ścianach i suficie oraz żaroodporne taśmy poliestrowe.
 • Opcjonalne przeszklone ścianki dają wrażenie przestrzeni wewnątrz sauny, a zarazem umożliwiają korzystającym kontakt z otoczeniem.
 • Hartowane szkło zapewnia wysokie bezpieczeństwo wszystkich oszklonych powierzchni.
 • Idealna wentylacja ze stałym dopływem powietrza oraz odpowietrznikami wydmuchowymi zgodnie z zasadami Tylö. Dzięki temu wedle praw fizyki ciepło rozchodzi się naturalnie i tworzy strefy różnych temperatur w saunie.
 • Szerokie, wygodne ławki z solidnego drewna o mocnej konstrukcji oraz aksamitnie gładkie powierzchnie.
 • Wyprofilowane oparcia zwiększają wygodę w saunie i odprężają zmęczone mięśnie.
 • Eleganckie osłony pomiędzy ławkami zakrywają przerwy między nimi.
 • Najlepsze drzwi do sauny – Tylö oferuje szeroki wybór modeli, odpornych na duże różnice temperatur wewnątrz i na zewnątrz sauny, odkształcenia i wypaczenia.

popoluarne tagi

TYPO3 Cumulus Flash tag cloud by TYPO3-Macher - die TYPO3 Agentur (based on WP Cumulus Flash tag cloud by Roy Tanck) requires Flash Player 9 or better.

Sklep online kominki sauny wanny spa

SKLEP ONLINE

SKLEP online kominki elektryczne, kabiny sauny, narzędzia kominkowe, akcesoria do sauny, wyciągi spalin..

więcej »

gorący temat

 • Zdrowie i sauna

   

  Regularne korzystanie z sauny poprawia wydajność sportowców.

   

  więcej »
 • KFD ECO MAX 7 L/R – hit sezonu w super cenie!

  ECO MAX 7 L/R to najnowszy narożny wkład kominkowy (z szybami łączonymi bez szprosu) w ofercie KFD.

   

  więcej »
 • Piece do sauny Tylö AIR

   

  AIR to całkowicie nowy piec do sauny szwedzkiej firmy Tylö. Specjaliści z Tylö tworząc piec AIR zainspirowali się starodawnymi tradycjami saunowymi.

  więcej »
 • Piece do sauny Tylö Sense MPE Pure

  Sense MPE Pure to całkowicie nowy piec do sauny, łączący w sobie prosty, elegancki design z niezawodną funkcjonalnością i jakością pieców marki Tylö.

  więcej »
 • Dominique Imbert jako aktywny leń

  W najnowszym wydaniu czasopisma „Weranda” wywiad z Dominique’m Imbertem - projektantem nowoczesnych kominków Focus

  więcej »
 • Koperfam wspiera rodziny wielodzietne w Legionowie

  Z przyjemnością informujemy, że firma Koperfam została partnerem programu „Karta Dużej Rodziny” w Legionowie.

  więcej »
 • Nowe piece do sauny Helo Fonda

  Daj się otulić parze z Helo Fonda Duo. Czasami wolisz tradycyjne ciepło. Innym razem delikatne oczyszczanie dzięki ultra miękkiej parze.

  więcej »
 • Piece do sauny Helo Ringo

  Ringo to świetnie wyglądający, nowy piec do sauny firmy Helo. Piece do sauny Ringo zaprojektowane są z myślą o prawdziwych wielbicielach kąpieli w saunie.

  więcej »
 • HELO SAUNATONTTU - W KIERUNKU PERFEKCJI

  Firma Helo oraz słynny fiński projektant Ristomatti Ratia podjęli się opracowania idealnego pieca do sauny. Wynikiem tych prac był piec Helo Saunatonttu.

  więcej »
 • Całkowicie nowe piece do sauny - polska premiera Tylö Sense

  Tylö Sense to całkowicie nowa kolekcja pieców do sauny, łącząca w sobie prosty, elegancki design z niezawodną funkcjonalnością i jakością firmy Tylö

  więcej »
 • HELO RONDO - PRZYJEMNOŚĆ CIEPŁA

  Piec Helo Rondo to najnowszy model w kolekcji pieców akumulacyjnych
  do sauny firmy Helo – pieców gotowych w każdej chwili do kąpieli.

  więcej »
 • Nowy piec do sauny – HELO TAIKA – czysta magia!

  Piec do sauny helo Taika („taika” w jęz. fińskim znaczy “magia”) to dzieło najlepszego fińskiego designera - Ristomatti Ratia.

  więcej »
 • Z pamiętnika podróży Focus…

  Typowe wyobrażenie o kominku to stojąca (lub tak jak to jest w przypadku wielu kominków Focus –wisząca) konstrukcja zlokalizowana w salonie...

  więcej »
 • Wanny SPA i minibaseny NORDIC w Koperfam

  Firma Koperfam Sp. z o.o. jest generalnym dystrybutorem produktów firmy NORDIC Hot Tubs (wanny SPA i minibaseny).

  więcej »
 • Kominki czy kozy? Jak skutecznie ogrzać dom kominkiem lub piecem?

  Czy kominek otwarty da tyle ciepła co urządzenie z zamkniętym paleniskiem? A może wybrać nowoczesną kozę?

  więcej »
 • Aplikacja Tylö na iPhone'a oraz iPad'a ułatwia dokonanie dobrego wyboru

  Firma Tylö - szwedzki producent saun i łaźni parowych - udostępniła aplikację Tylö Product Wizard na iPhone’a oraz iPad’a

  więcej »
 • Basen AquaSport 13 - ruch=zdrowie

  Basen AquaSport 13 jest nowym unikalnym basenem, zainspirowanym potrzebą aktywności sportowej, w całości dedykowany strefie wellness.

  więcej »
 • Koperfam Orłem Budownictwa

  Podczas Wielkiej Gali „Polska Przedsiębiorczość” firma Koperfam Sp. z o.o. została nagrodzona brązowym Orłem Polskiego Budownictwa.

  więcej »
 • Solidne ciepło i nowoczesne kominki

  KFD iLUX 90 - żeliwne wkłady kominkowe do palenia ciągłego, z przeszkleniem w szerokim formacie.

  więcej »
 • Sauny Tylö Evolve

  Sauny Evolve to rozwiązanie dla tych, którzy lubią tradycyjną saunę, ale w najlepszym wydaniu.

  więcej »
 • Akcesoria kominkowe

  Zapraszamy do zakupów w naszym sklepie internetowym pod adresem sklep.koperfam.pl: akcesoria i narzędzia  Ceny już od 99 PLN. Szybka dostawa.

  więcej »
 • nowoczesne kominki Linea H 1320 2.0 CI

  Wkłady kominkowe KFDesign Linea H w formacie "16:9". Kominki z tym wkładami tworzą niezwykły efekt panoramicznej wizji ognia.

  więcej »
 • Akcesoria saunowe

  Zapraszamy do zakupów w naszym sklepie internetowym pod adresem sklep.koperfam.pl: akcesoria do sauny. Atrakcyjne ceny i szybka dostawa.

  więcej »
 • wanna SPA Amoré Bay

  Minibasen Amoré Bay to najnowsza wanna SPA w kolekcji Bay. Luksusowo wyposażona i hydronomicznie zaprojektowana - do Twojego domu lub ogrodu.

  więcej »
 • Opał: pelet, brykiet, drewno kominkowe

  Zapraszamy do zakupów w naszym sklepie internetowym pod adresem sklep.koperfam.pl. Opał: pelet, brykiet, drewno. Atrakcyjne ceny i szybka dostawa.

  więcej »
 • sauna Tylö Space Vision 150

  Ekskluzywna kabina sauny o eleganckiej stylistyce, pasująca do nowoczesnych łazienek lub domowego SPA.

  więcej »
 • wkłady kominkowe KFD iLINE 5172

  Doskonałe parametry grzewcze i bezpieczeństwo. Kominki z iLINE 5172 to idealna kompozycja do nowoczesnego wzornictwa wnętrz.

  więcej »
 • kominki elektryczne

  Kominki elektryczne to szybka instalacja, komfort użytkowania i pełne bezpieczeństwo. Kominki elektryczne w szerokiej gamie modeli.

  więcej »
 • Piece do sauny Tylö Sense MPE Pure

  Sense MPE Pure to całkowicie nowy piec do sauny, łączący w sobie prosty, elegancki design z niezawodną funkcjonalnością i jakością pieców marki Tylö.

  więcej »

Infolinia

Infolinia Koperfam (pon.-pt. 9:00-17:00)

klienci detaliczni, architekci 507 005 718

hurt kominki, piece 784 874 875

hurt sauny, SPA 507 005 710

Zapytaj eksperta » formularz konaktowy

Napisz do nas » info@koperfam.pl