Koperfam - produkt

historia

Firma Koperfam powstała w 1991 r.

Pierwszym produktem wprowadzonym na rynek przez firmę Koperfam były kolumny z alabastru. Ich sprzedaż firma rozpoczęła w centrum budowlanym przy ul. Bartyckiej. Po 2 latach przyszły pierwsze zyski, firma rozwijała się - były więc powody do radości i bodźce do dalszego działania. Do asortymentu alabastrowych kolumn w niedługim czasie dołączyły kominki.

Niestety dzień przed wigilią 1993 roku pawilon, w którym znajdowała się również ich ekspozycja spłonął. Pawilon nie był ubezpieczony...

Silny charakter i wola działania pozwoliły rodzinie zacząć wszystko jeszcze raz. Najpierw sprzedali to, co zostało w magazynie, następnie skupili się na tym, co przynosiło im największe zyski, czyli na branży kominków. Powoli wszystko zaczęło się znowu układać - we Francji znaleźli dobrego partnera-dostawcę wkładów kominkowych (na tego typu kominki istniało w Polsce największe zapotrzebowanie) oraz odtworzyli ekspozycję na Bartyckiej.

Kontaktami handlowymi i wyszukiwaniem partnerów dla firmy w tym czasie zajmowali się synowie państwa Koper. Atutem i ułatwieniem w tych działaniach była znajomość języków obcych - Konrad i Piotr biegle mówią po angielsku i szwedzku, Piotr także po francusku i rosyjsku.

Na początku 1996 roku Konrad Koper przeczytał w Rzeczpospolitej ogłoszenie firmy Tylö. Szwedzki producent saun poszukiwał w Polsce wyłącznego partnera handlowe

 • Najpierw sceptycznie odnieśliśmy się do pomysłu Konrada - wspomina Barbara Koper, prezes firmy. - Jednak gdy dobiegał termin złożenia oferty, cała rodzina była przekonana, że sauny będą doskonałym uzupełnieniem kominków.

Przekonały ich własne badania rynku, które przeprowadzili przed podjęciem ostatecznej decyzji. Analiza polskiego rynku saun, składającego się głównie z wyrobów małych zakładów stolarskich pokazała jego ubóstwo. Na tym tle szwedzki producent z prawie 50-letnią tradycją dawał doskonałą perspektywę. Umowę z firmą Tylö rodzina Koprów podpisała w połowie 1997 roku.

 • było łatwo zostać partnerem szwedzkiej firmy, bo Szwedzi zanim komuś zaufają muszą go dobrze poznać - wspomina Barbara Koper. - W tym wypadku przydało się nam, że poznaliśmy ich język, kulturę, mentalność i obyczaje, ponieważ kilka lat mieszkaliśmy w Szwecji.

Nie tylko kontakty ze szwedzkim partnerem, ale także wprowadzenie jego produktów na rynek były wyzwaniem dla firmy Koperfam. Mogła się ona zrealizować nie tylko we wdrożeniu produktu, ale także w wypromowaniu kultury jego użytkowania.

 • Rynek nie był przygotowany do przyjęcia tego produktu. Naszym zadaniem było pokazać ludziom jego możliwości i zalety - mówi Piotr Koper, wiceprezes zarządu.
 • Musieliśmy też walczyć ze stereotypem sauny jako miejsca konotującego nieprzyzwoitość i roznegliżowanie oraz przełamać stereotypy chorobowe. W Polsce na temat sauny istnieje bowiem wiele błędnych informacji, jak np. ta, że ludzie chorujący na serce czy nadciśnienie nie mogą korzystać z sauny - dodaje Barbara Koper. - Szwedzi pokazali nam, że te choroby nie są praktycznie żadnym przeciwwskazaniem.

Koperfam jest na polskim rynku pierwszą firmą, która kompleksowo i systematyczne podeszła do tematu sauny (marketing, sieć serwisowa, promocja, reklama) na skalę ogólnopolską. Z perspektywy 3 lat widać, że podeszła do tego profesjonalnie - w chwili obecnej kilkudziesięciu partnerów handlowych firmy Koperfam z powodzeniem sprzedaje w Polsce sauny i akcesoria firmy Tylö.

Po dziesięciu latach działalności w firmę nadal jest zaangażowana cała rodzina. Zarząd firmy tworzą: Barbara Koper, która jest prezesem firmy oraz jej starszy syn Piotr, pełniący funkcję wiceprezesa. Głowa rodziny - Zdzisław Koper zajmuje się głównie sprawami finansowymi i księgowością, natomiast młodszy syn - Konrad sprawami marketingu i public relations. Pani prezes podlega bezpośrednio dział obsługi klienta, Piotr Koper zajmuje się sprawami organizacyjnymi i personalnymi.

Załoga firmy Koperfam to jeden z najważniejszych fundamentów firmy Koperfam. Obecnie liczy ona sobie ponad 20 osób i jest czytelnie podzielona jest na działy: zakupów, ekspedycji, obsługi klienta, dystrybucji, techniczny.

Koperfam posiada własną bezpłatnej infolinii - jako jedyna firma w branży saunowo-kominkowej.

Oprócz precyzyjnej organizacji, firma ma także żelazne zasady działania. Jedną z nich jest ta, że podstawowe produkty sprowadzamy bezpośrednio od producentów.

 • Polegamy na ich długotenim doświadczen - mówi Piotr Koper.

Koperowie ku przestrodze opowiadają o przypadkach saun i kominków wykonanych niefachowo lub ze złej jakości materiałów. Nagminnym procederem, który zauważają na rynku jest także podrabianie wzorów znanych producentów i podszywanie się pod ich markę.

 • O ile noszenie kopii spodni znanego producenta nie zaszkodzi nikomu, o tyle w przypadku sauny czy kominka może być nieprzyjemne czy wręcz niebezpieczne dla użytkownika- mówi Barbara Koper.

Następną zasadą są gruntowne szkolenia. Firma Koperfam prowadzi szkolenia dla swoich przedstawicieli, architektów i firm budowlanych w zakresie oferowanych towarów. Posiada profesjonalne ekipy firm instalacyjno-montażowych. W ramach prowadzonej działalności firma Koperfam udziela fachowego doradztwa w zakresie doboru i instalacji oferowanych towarów.

Swoim przedstawicielom i instalatorom firma zapewnia szkolenia w kraju i za granicą. Tradycją jest, że dwa razy w roku odbywają się ogólnopolskie konferencje w siedzibie firmy w Legionowie, zaś wszelkie dodatkowe szkolenia dla mniejszych grup są organizowane w miarę potrzeb.

Ostatnie lata przyniosły dla firmy Koperfam kilka zmian

Pojawiły się w ofercie nowe towary:

 • marmury hiszpańskiej firmy Arriaga (balustrady, kolumny, płytki marmurowe, obudowy kominkowe),
 • stalowe kominki firmy FOCUS,
 • wanny z hydromasażem typu SPA produkowane przez amerykańską firmę DIMENSION ONE SPAS,
 • systemy szafek basenowych HPL do przebieralni w obiektach publicznych niemieckiej firmy Geschwender

Firma otworzyła także swój drugi salon w Warszawie przy ul. Modlińskiej -największy i najbardziej nowoczesny w Polsce salon prezentujący kominki , sauny i łaźnie (zorganizowany razem z Zakładami Wytwórczymi Mebli Artystycznych w Henrykowi, o łącznej powierzchni ponad 400 m2). Zaprezentowanych tam zostało kilkanaście modeli kominków, liczne piece wolno stojące. Jeden z kominków w pięknej ręcznie rzeźbionej drewnianej obudowie kominkowej jest działający, i można w ten sposób dokładnie poznać zasady działania nowoczesnych kominków.

Istotną zmianą jest też nowe logo, którym firma posługuje się od lipca 2000 r.

 • Kropla wody i płomień bardziej nas identyfikują, symbolizują bowiem żywioły, w obrębie których się poruszamy - wyjaśnia Konrad Koper.

W tych dwóch kierunkach firma zapowiada dalszy swój rozwój.

Firma Koperfam położyła także nacisk na rozwój najnowszych technologii - w tym internetowych. Udostępnione zostały serwisy internetowe dla klientów indywidualnych i instytucjonalnych, zasoby sieciowe (katalogi, broszury, propagowanie informacji o produktach i usługach oferowanych przez Koperfam, itp.). W 2003 r. powstała pierwsza wersja witryny internetowej www.koperfam.pl. W 2004 r. wdrożony został zaawansowany system informatyczny,  rozszerzający i optymalizujący procesy biznesowe zachodzące w firmie.

W dn. 09.09.2009 r. miało miejsce uroczyste otwarcie i poświęcenie nowej siedziby mieszczącej się w Legionowie przy ul. Olszankowej.

popoluarne tagi

TYPO3 Cumulus Flash tag cloud by TYPO3-Macher - die TYPO3 Agentur (based on WP Cumulus Flash tag cloud by Roy Tanck) requires Flash Player 9 or better.

Sklep online kominki sauny wanny spa

SKLEP ONLINE

SKLEP online kominki elektryczne, kabiny sauny, narzędzia kominkowe, akcesoria do sauny, wyciągi spalin..

więcej »

gorący temat

 • Zdrowie i sauna

   

  Regularne korzystanie z sauny poprawia wydajność sportowców.

   

  więcej »
 • KFD ECO MAX 7 L/R – hit sezonu w super cenie!

  ECO MAX 7 L/R to najnowszy narożny wkład kominkowy (z szybami łączonymi bez szprosu) w ofercie KFD.

   

  więcej »
 • Piece do sauny Tylö AIR

   

  AIR to całkowicie nowy piec do sauny szwedzkiej firmy Tylö. Specjaliści z Tylö tworząc piec AIR zainspirowali się starodawnymi tradycjami saunowymi.

  więcej »
 • Piece do sauny Tylö Sense MPE Pure

  Sense MPE Pure to całkowicie nowy piec do sauny, łączący w sobie prosty, elegancki design z niezawodną funkcjonalnością i jakością pieców marki Tylö.

  więcej »
 • Dominique Imbert jako aktywny leń

  W najnowszym wydaniu czasopisma „Weranda” wywiad z Dominique’m Imbertem - projektantem nowoczesnych kominków Focus

  więcej »
 • Koperfam wspiera rodziny wielodzietne w Legionowie

  Z przyjemnością informujemy, że firma Koperfam została partnerem programu „Karta Dużej Rodziny” w Legionowie.

  więcej »
 • Nowe piece do sauny Helo Fonda

  Daj się otulić parze z Helo Fonda Duo. Czasami wolisz tradycyjne ciepło. Innym razem delikatne oczyszczanie dzięki ultra miękkiej parze.

  więcej »
 • Piece do sauny Helo Ringo

  Ringo to świetnie wyglądający, nowy piec do sauny firmy Helo. Piece do sauny Ringo zaprojektowane są z myślą o prawdziwych wielbicielach kąpieli w saunie.

  więcej »
 • HELO SAUNATONTTU - W KIERUNKU PERFEKCJI

  Firma Helo oraz słynny fiński projektant Ristomatti Ratia podjęli się opracowania idealnego pieca do sauny. Wynikiem tych prac był piec Helo Saunatonttu.

  więcej »
 • Całkowicie nowe piece do sauny - polska premiera Tylö Sense

  Tylö Sense to całkowicie nowa kolekcja pieców do sauny, łącząca w sobie prosty, elegancki design z niezawodną funkcjonalnością i jakością firmy Tylö

  więcej »
 • HELO RONDO - PRZYJEMNOŚĆ CIEPŁA

  Piec Helo Rondo to najnowszy model w kolekcji pieców akumulacyjnych
  do sauny firmy Helo – pieców gotowych w każdej chwili do kąpieli.

  więcej »
 • Nowy piec do sauny – HELO TAIKA – czysta magia!

  Piec do sauny helo Taika („taika” w jęz. fińskim znaczy “magia”) to dzieło najlepszego fińskiego designera - Ristomatti Ratia.

  więcej »
 • Z pamiętnika podróży Focus…

  Typowe wyobrażenie o kominku to stojąca (lub tak jak to jest w przypadku wielu kominków Focus –wisząca) konstrukcja zlokalizowana w salonie...

  więcej »
 • Wanny SPA i minibaseny NORDIC w Koperfam

  Firma Koperfam Sp. z o.o. jest generalnym dystrybutorem produktów firmy NORDIC Hot Tubs (wanny SPA i minibaseny).

  więcej »
 • Kominki czy kozy? Jak skutecznie ogrzać dom kominkiem lub piecem?

  Czy kominek otwarty da tyle ciepła co urządzenie z zamkniętym paleniskiem? A może wybrać nowoczesną kozę?

  więcej »
 • Aplikacja Tylö na iPhone'a oraz iPad'a ułatwia dokonanie dobrego wyboru

  Firma Tylö - szwedzki producent saun i łaźni parowych - udostępniła aplikację Tylö Product Wizard na iPhone’a oraz iPad’a

  więcej »
 • Basen AquaSport 13 - ruch=zdrowie

  Basen AquaSport 13 jest nowym unikalnym basenem, zainspirowanym potrzebą aktywności sportowej, w całości dedykowany strefie wellness.

  więcej »
 • Koperfam Orłem Budownictwa

  Podczas Wielkiej Gali „Polska Przedsiębiorczość” firma Koperfam Sp. z o.o. została nagrodzona brązowym Orłem Polskiego Budownictwa.

  więcej »
 • Solidne ciepło i nowoczesne kominki

  KFD iLUX 90 - żeliwne wkłady kominkowe do palenia ciągłego, z przeszkleniem w szerokim formacie.

  więcej »
 • Sauny Tylö Evolve

  Sauny Evolve to rozwiązanie dla tych, którzy lubią tradycyjną saunę, ale w najlepszym wydaniu.

  więcej »
 • Akcesoria kominkowe

  Zapraszamy do zakupów w naszym sklepie internetowym pod adresem sklep.koperfam.pl: akcesoria i narzędzia  Ceny już od 99 PLN. Szybka dostawa.

  więcej »
 • nowoczesne kominki Linea H 1320 2.0 CI

  Wkłady kominkowe KFDesign Linea H w formacie "16:9". Kominki z tym wkładami tworzą niezwykły efekt panoramicznej wizji ognia.

  więcej »
 • Akcesoria saunowe

  Zapraszamy do zakupów w naszym sklepie internetowym pod adresem sklep.koperfam.pl: akcesoria do sauny. Atrakcyjne ceny i szybka dostawa.

  więcej »
 • wanna SPA Amoré Bay

  Minibasen Amoré Bay to najnowsza wanna SPA w kolekcji Bay. Luksusowo wyposażona i hydronomicznie zaprojektowana - do Twojego domu lub ogrodu.

  więcej »
 • Opał: pelet, brykiet, drewno kominkowe

  Zapraszamy do zakupów w naszym sklepie internetowym pod adresem sklep.koperfam.pl. Opał: pelet, brykiet, drewno. Atrakcyjne ceny i szybka dostawa.

  więcej »
 • sauna Tylö Space Vision 150

  Ekskluzywna kabina sauny o eleganckiej stylistyce, pasująca do nowoczesnych łazienek lub domowego SPA.

  więcej »
 • wkłady kominkowe KFD iLINE 5172

  Doskonałe parametry grzewcze i bezpieczeństwo. Kominki z iLINE 5172 to idealna kompozycja do nowoczesnego wzornictwa wnętrz.

  więcej »
 • kominki elektryczne

  Kominki elektryczne to szybka instalacja, komfort użytkowania i pełne bezpieczeństwo. Kominki elektryczne w szerokiej gamie modeli.

  więcej »
 • Piece do sauny Tylö Sense MPE Pure

  Sense MPE Pure to całkowicie nowy piec do sauny, łączący w sobie prosty, elegancki design z niezawodną funkcjonalnością i jakością pieców marki Tylö.

  więcej »

Infolinia

Infolinia Koperfam (pon.-pt. 9:00-17:00)

klienci detaliczni, architekci 507 005 718

hurt kominki, piece 784 005 730

hurt sauny, SPA 507 005 706

Zapytaj eksperta » formularz konaktowy

Napisz do nas » info@koperfam.pl